Notice: _c is deprecated since version 2.9.0! Use _x() instead. in /home/qbass86/domains/tmtk.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 3828 Archiwum miesiąca September, 2014

6Istnieją na polskim rynku ubezpieczeniowym towarzystwa, które oferują swoim młodym klientom brak zwyżek za wiek współwłaściciela auta. Wybór takiej oferty to jeden ze sposobów na najtańsze ubezpieczenia OC AC w kraju dla młodych kierowców. Jest to szczególnie dobre dla tych, którzy mają z kim dzielić samochód, dzięki czemu osoby starsze, które decydują się w ten sposób pomoc młodemu kierowcy, nie tracą wypracowanych przez siebie zniżek, nie dostają zwyżki, dzięki czemu ich ubezpieczenia dalej są najtańsze. Ubezpieczenia komunikacyjne w Polsce dotychczas obowiązujące na dwóch właścicieli jednego samochodu były uważane za ubezpieczenia, których stawki były naliczane zgodnie z tym, jakie zniżki i zwyżki mieli oboje właściciele.

 

Obecnie jednak to jak młody jest współwłaściciel nie ma żadnego znaczenia dla nadawania zwyżki. Jest to sposób na najtańsze OC AC jednak nie jest to oferta dostępna u każdego polskiego ubezpieczyciela – jest to nowość na polskim rynku ubezpieczeniowym, obecnie oferują takie rozwiązanie tylko cztery towarzystwa ubezpieczeniowe. Jednocześnie jednak trzeba pamiętać, że posiadając już takie najtańsze OC Ac, współwłaściciele ponoszą taką samą odpowiedzialność za zwyżki i zniżki za bezszkodową jazdę,nadawane od czasu zawarcia umowy o ubezpieczenie.

 

Jeśli więc szkodę spowoduje osoba, która ma jedynie w posiadaniu samochód w jednej czwartej, zwyżka na ubezpieczenie zostanie naliczona na dwie osoby jednocześnie. Jest to minus tego sposobu na najtańsze OC AC – osoby młode rzeczywiście dokonują najwięcej szkód i tracą na tym ci, którzy godzą się na współdzielenie umowy o ubezpieczenia komunikacyjne z takimi młodzieńcami – osoby z wypracowanymi zniżkami w razie powstania szkody tracą swoje zniżki na ubezpieczenie.

Wybór najkorzystniejszej propozycji jest więc trudny i pracochłonny. Większość posiadaczy pojazdów ułatwia sobie zadanie, zakładając, że najlepiej jest kupić najtańszą polisę. Jednakże całkiem uzasadnione jest twierdzenie, że im mniejsza składka na ubezpieczenie samochodowe, tym gorsza jakość obsługi, więcej podstępnych i niekorzystnych zapisów w umowie i większe trudności w uzyskaniu odszkodowania. Z tego też względu zawsze należy dokładnie zapoznać się ze wszystkimi dokumentami odnoszącymi się do umowy na zakup polisy OC.

Trzeba starannie wczytać się w ogólne warunki ubezpieczenia, gdzie zawarte są szczegółowe regulacje. Pamiętajmy jednak, że warunki ubezpieczenia OC są unormowane poprzez zapisy aktu prawnego „Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych” oraz przepisy Kodeksu cywilnego. Jeżeli otrzymamy zaniżone odszkodowanie, warto sprawdzić, czy firma ubezpieczeniowa przeprowadziła procedurę likwidacyjna w sposób zgodny z polskim prawem. Jeśli doszło do zaniedbań, można kierować skargę do Rzecznika Ubezpieczonych lub od razu wstępować na drogę sądową. Warto też zasięgnąć opinii dotychczasowych klientów danego ubezpieczyciela (np. w internecie), aby upewnić się, że dobra cena „idzie w parzę” z dobrą jakością usług.

27Od tego może bowiem zależeć spełnienie wszystkich warunków i uzbieranie dowodów, które pozwolą później skutecznie wnioskować o odszkodowanie z tytułu ubezpieczeń samochodowych. Przepisy Kodeksu drogowego stanowią, że odpowiednie służby mają zostać zawiadomione o zdarzeniu, jeśli mamy do czynienia z wypadkiem, czyli sytuacją, w której są ranni lub zabici. Ponadto policja musi zostać wezwana, gdy istnieje uzasadnione podejrzenie, że popełniono przestępstwo np. jeden z kierowców uczestniczących w stłuczce jest pod wpływem alkoholu.

Obecność policji będzie również nieodzowna, jeżeli ciężko jest ustalić, kto doprowadził do zdarzenia drogowego. Jest to o tyle istotne, że sprawca powinien wypełnić specjalne oświadczenie, które będzie podstawą ubiegania się o świadczenie z tytułu polisy komunikacyjnej. Policja obiektywnie oceni, kto powinien zostać uznany za winowajcę wypadku. Poza tym sporządzi notatkę, która będzie stanowiła mocny materiał dowodowy. Przyda się on poszkodowanemu, gdy wystąpi z roszczeniem odszkodowawczym do wystawcy polisy OC winowajcy stłuczki.

Kredyt samochodowy we frankach Bardzo często jeśli zakupujemy samochód mamy dylemat w jakiej walucie chcemy mieć kredyt samochodowy. Trudno jest wybrać, ale czasami trzeba zaryzykować aby nam się opłacało. Zanim się z decydujemy na franki, dolary czy euro musimy się dobrze zastanowić.

 

Kredyt samochodowy w euro i dolarach jest nieopłacalny, bo oprocentowanie jest zbliżone do kredytów złotowych. Najtańsze są kredyty we frankach, ale należy pamiętać o ryzyku kursowym gdyż kredyt będziemy spłacali przez kilka lat. Im dłuższy jest czas spłaty, tym wyższe ryzyko kursowe. Jeśli frank zdrożeje wtedy wiadomo że bankowi oddamy więcej, niż wzięlibyśmy kredyt w złotych, wyżej oprocentowany. Jeśli zaciągamy kredyt samochodowy prowizje nie mogą sięgać więcej a niżeli siedem procent. Także ustawa daje możliwość odstąpienia od kredytu w terminie do dziesięciu dni.

 

W takim przypadku musimy oddać bankowi pożyczone pieniądze. Jeśli brakuje nam niedużo pieniędzy na zakup samochodu wtedy możemy wziąć inny kredyt niż kredyt samochodowy, czasami jest niższy na te pieniądze które chcemy pożyczyć. Kredyt samochodowy jest tani jeśli zakupujemy samochód nowy, wtedy jest niższe oprocentowanie.

7Rynek internetowy rozwija się bardzo szybko. Już od dawna możemy za jego pomocą kupić ubezpieczenia komunikacyjne, kredyty samochodowe, oraz wiele innych produktów – nawet po spożywcze. Co tak sprzyja sprzedaży online? Oczywiście najważniejsza jest tu wygoda. Na drugim miejscu stawiałbym cenę. Usługi i produkty w internecie są tańsze ponieważ sprzedawcy mają większe możliwości – nie ograniczają się do miasta czy regionu, ślą swoje produkty nawet za granicę. Tak samo jest z ubezpieczeniami – ceny polis zależą głównie od konkurencji. Czym więcej Towarzystw Ubezpieczeniowych, tym tańsze są same ubezpieczenia komunikacyjne.

Można zauważyć, że od pewnego czasu dobrze prosperują w naszym kraju zagraniczni ubezpieczyciele jak, Liberty Direct, LINK4, AXA, itd. Wszystko to dzięki stronom www i radiu, bo przecież Towarzystwa direct nie mają placówek pośredniczych jak tradycyjni ubezpieczyciele – chociażby. Pozostaje kwestia tego co wpływa na wysokość cen produktów finansowych. Otóż, najważniejszym faktem jest to, że strony www oferujące ubezpieczenia komunikacyjne, leasing samochodowy oraz kredyty, utrzymują się z reklam na nich emitowanych. Niższa cena składki ubezpieczenia OC uwzględnia tę różnicę, którą pobiera pośrednik. Zatem jeśli macie ochotę trochę zaoszczędzić – czasu i pieniędzy – zapraszamy wszystkich zainteresowanych na strony internetowe – ubezpieczenia komunikacyjne i kredyty przez internet udzielane są szybciej i na lepszych warunkach. Jednym słowem: szybko, łatwo i tanio.

Nie można generalizować, że każda kobieta nie potrafi jeździć bezpiecznie samochodem. Zdarzają się i takie przypadki, gdy kobieta całe życie nie miała żadnego wypadku, kolizji drogowej lub stłuczki i to nie tylko tej pochodzącej z jej winy, ale i również tej której była tylko uczestnikiem. Kobiety są znacznie bardziej przewidujące na drodze i starają się jeździć bardzo bezpiecznie, chociaż równocześnie nie zawsze potrafią się skupić na tym co dzieje się aktualnie na drodze.

Gdyby towarzystwa ubezpieczeniowe brały takie właśnie rzeczy pod uwagę, to z pewnością starałyby się stworzyć specjalne ubezpieczenia komunikacyjne dla kobiet, a już z pewnością podniosły by znacznie stawkę za ubezpieczenie OC. Dzisiaj jeśli kobieta nie czuje się jeszcze pewnie na drodze to może wykorzystać specjalny kalkulator OC, które pozwolą jej na dobranie zarówno odpowiedniej wysokości polisę OC oraz pozwolą na dobranie i skalkulowanie cen usług i pakietów dodatkowych.

Bardzo często kalkulator ubezpieczenia podaje również informację, że istnieje możliwość znacznego obniżenia kosztów polisy poprzez wykupienie ubezpieczenia pasażera NNW oraz wykupienie polisy AC. Polisa ta jest niezwykle pomocna przy wyjazdach zagranicznych. Jeśli zdarzy się nam jakaś nieprzewidziana przygoda to zawsze jesteśmy chronieni tą właśnie polisą. Niektóre kobiety bardzo boją się jeździć samochodem za granicą i najchętniej by tego nie robiły. Szukane przez nie w Internecie kalkulatory OC najczęściej uwzględniają jednak właśnie wykupienie polisy OC plus AC. Nie wszystkie jednak kalkulatory OC dają taką możliwość.

1Stopniowe obniżanie wysokości składek na ubezpieczenia OC

Wraz ze wzrostem ilości samochodów poruszających się po krajowych drogach rozwijają się gałęzie gospodarki powiązane w jakikolwiek sposób z motoryzacją. Powstają również nowe rodzaje produktów mające zapewnić różnego rodzaju usługi posiadaczom samochodów. Jednym z przykładów takiej grupy produktów są ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Obecnie najtańsze ubezpieczenie OC jest jednym z najczęściej poszukiwanych produktów ubezpieczeniowych przez właścicieli pojazdów mechanicznych.

W związku z obowiązkowym charakterem takiego ubezpieczenia można zauważyć prawdziwy wysyp firm ubezpieczeniowych oferujących najtańsze ubezpieczenie OC dla swoich klientów. Ciekawą rzeczą jest to, że w ramach konkurencji firmy ubezpieczeniowe oferują coraz większą liczbę zniżek składek OC swoim klientom. W ten sposób kierowcy, którzy prowadzą samochód w sposób bardziej bezpieczny są dodatkowo premiowani przez firmę ubezpieczeniową.

Wynikiem takich operacji jest to, że najtańsze ubezpieczenie OC staje się coraz łatwiej dostępne dla przeciętnego człowieka, który liczy każdą wydaną złotówkę. Ten sposób postępowania przyciąga jeszcze większą liczbę klientów oraz w zdecydowany sposób umacnia pozycję firmy na rynku ubezpieczeniowym co w konsekwencji powoduje dalsze obniżenie składek OC.

Wypłaty odszkodowań w dzisiejszych czasach stają się bardzo drażliwym tematem dla Towarzystw Ubezpieczeniowych. Ubezpieczyciele źle patrzą na nowo zmieniające się prawo – nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach – wypłaty zadośćuczynień w przypadku śmierci bliskiej osoby.

Jak wie większość kierowców, ubezpieczenia samochodowe w Polsce są obowiązkowe. Bez ważnego ubezpieczenia OC nie można poruszać się po drogach publicznych (drogi gminne, powiatowe, wojewódzkie, krajowe). Dokładnie określa to ustawa z 22 maja 2003 r. Opisuje ona konkretne warunki jakie muszą spełniać Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Muszę tu z przykrością stwierdzić, że ubezpieczenia komunikacyjne , a dokładniej prawo – nie są do końca dobrze sformułowane. Ubezpieczyciele wykorzystują to i np: zaniżają wartość wypłacanych odszkodowań, w porównaniu do poniesionych szkód, zwlekają z wypłatami pieniędzy nawet po kilka miesięcy, karząc pisać co rusz różnego typu wnioski i odwołania. Czy jest to spowodowane tym, że kupujemy najtańsze OC ? Nie. Warto wiedzieć, że odszkodowania przysługują każdej osobie pokrzywdzonej, zarówno pieszemu jak i kierowcy innego auta. Jeśli któreś z Towarzystw ubezpieczeniowych będzie się wymigiwało od obciążeń finansowych jakie to przejrzeli na siebie w momencie zawierania polisy OC, zgłoście ten fakt do UFG – Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Porad możecie zaczerpnąć u innych Ubezpieczycieli, z pewnością wam pomogą. Nawet najtańsze OC chroni nas w każdej sytuacji, bez względu na cenę ubezpieczenia. Warunki umów OC są identyczne dla wszystkich Ubezpieczycieli.

 

Wspomnę jeszcze o nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach. Nie wszyscy wiedzą, że takowa była, a tym bardziej co za sobą niesie. Otóż niedawno zostały przyjęte zmiany, osoby które straciły w wypadku bliską osobę, mogą ubiegać się o jednorazową rekompensatę/zadośćuczynienie z polisy OC. Kwota ta może sięgać maksymalnie 40 tys zł. Nie każdy o tym wie, dlatego też powinniśmy poczytać na ten temat w gazecie prawnej. Jest to dość nowa zmiana i niezbyt lubiana przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Nawet te najtańsze polisy, obligują Ubezpieczycieli do wypłaty zarówno odszkodowania za poniesione szkody rzeczowe, jak i zadośćuczynienie.

Ubezpieczenia na własną rękę.

7Wybór ubezpieczenia na jaki decydujemy się przy podpisywaniu umowy na leasing auta jest uwarunkowany umowami partnerskimi firmy leasingowej, które to często podpisywane są między towarzystwami ubezpieczeniowymi, a firmami leasingowymi. Natomiast, co zrobić, gdy ubezpieczenie oferowane przy wyborze leasingu nas nie satysfakcjonuję? Istnieje możliwość, podpisania umowy na leasing samochodowy, wraz z samodzielnym zakupem ubezpieczenia.

 

Usługa ta oferowana jest w niewielu firmach leasingowych, ze względu na wyżej wspomniane umowy partnerskie, dlatego na samym początku powinniśmy zorientować się, u przyszłego leasingodawcy, czy takie coś będzie dostępne i czy będziemy musieli, ponosić, z tego względu, dodatkową opłatę. Jednak jak dokonać odpowiedniego wyboru, w przypadku ubezpieczania na własną rękę? Nie jest to zadanie proste, ponieważ nawet, gdy jest to możliwe, może okazać się, że firmy leasingowe, mają listę ubezpieczycieli, których akceptują. Zazwyczaj na tej liście nie znajdują się coraz to bardziej popularni ubezpieczyciele na telefon. Jak więc widzimy, leasing nie polega na samym znalezieniu odpowiedniej firmy, ale także na przeanalizowaniu czynników pobocznych, które na pozór nieważne, mogą okazać się istotne.

Działając na giełdzie powinniśmy starać się zapoznać z funduszami, które tam istnieją. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, jak i zdecydować, w które fundusze najlepiej jest inwestować. Do nich zaliczamy na przykład fundusze mieszane, w skład których wchodzą fundusze zrównoważone, aktywnej alokacji, stabilnego wzrostu, czy wiele innych. Poza tym powinniśmy dowiedzieć się, jak działają fundusze agresywne. Tego typu fundusze inwestują w akcje, jak i pewne udziałowe papiery wartościowe.
Do nich możemy zaliczyć prawo poboru, kwity depozytowe, prawa do akcji. Jaka jest zyskowność tych funduszy? Trzeba wspomnieć, że mogą osiągać najwyższe zyski. Ale tego typu inwestycja wydaje się być bardzo ryzykowna. Jeśli weźmiemy pod uwagę hossę, to możemy zauważyć, że najszybciej wtedy wzrastają. Jednak w przypadku bessy najwięcej tracą na wartości. Dlatego tego typu akcje są przeznaczone dla osób, które są młode i posiadają duży poziom odporności na ryzyko, które wiąże się z tego typu inwestycją. Warto wskazać, że taki fundusz akcji może koncentrować się na odpowiednim segmencie rynku.


Szukaj
Recent Comments
  Chmura tagów
  Kalendarz
  Własna firma
   Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa to zajęcie wymagające zarówno odpowiednich umiejętności, jak również cierpliwości i czasu. Zwłaszcza cierpliwość na starcie każdego projektu biznesowego jest konieczna, bez tego z całą pewnością nie osiągniemy sukcesu. Nie wystarczy tylko zaoferować towaru czy usługi. Na początku zawsze musimy powalczyć na rynku o klientów. Dlatego nastawić się trzeba na to że biznes o ile się uda to zacznie przynosić zyski za jakiś czas. Bardzo ważny jest nie tylko dobry plan biznesowy, lecz również umiejętność racjonalnego podziału pracy. To kolejny niezmiernie ważny aspekt prowadzenia działalności, zwłaszcza jak zaczynamy z małą firmą i sami robimy wszystko. Wówczas zdecydowanie potrzebujemy dobrze zorganizować sobie pracę, w przeciwnym razie utoniemy w nawale pracy co doprowadzi nas jedynie do frustracji. Wiele osób, które dopiero zaczynają działalność pragnie ograniczyć wydatki, dlatego woli pracować samodzielnie. Jednak wykonywanie wszystkich zadań osobiście może doprowadzić do problemów zdrowotnych, wynikających z przepracowania, jak również stać się przyczyną pomyłki, która będzie miała poważne konsekwencje.

   Warto wziąć pod uwagę swoje umiejętności i odpowiedzieć sobie na pytanie, które zadania lepiej byłoby powierzyć specjalistom. Nie wszyscy na przykład mają dostateczną wiedzę na temat księgowości, by poradzić sobie bez pomocy odpowiednich osób. To również jest bardzo ważne, jeżeli mamy możliwość zlecać prace osobą, które mogą część pracy wykonać za nas, wówczas my możemy się zająć innymi sprawami. Warto również w razie potrzeby korzystać z usług innych specjalistów, na przykład radców prawnych. Pieniądze przeznaczone na takie usługi nie powinny być uznawane za niepotrzebny wydatek, tylko za dobrą inwestycję w przyszłość swojej firmy. Ogólnie prowadzenie własnego biznesu nie jest łatwe jednak z drugiej strony nie warto popadać w paranoje, nie jest to nic strasznego. Musimy tylko się odpowiednio do tego naszykować i zorganizować sobie pracę.