Kredyt samochodowy we frankach

Kredyt samochodowy we frankach Bardzo często jeśli zakupujemy samochód mamy dylemat w jakiej walucie chcemy mieć kredyt samochodowy. Trudno jest wybrać, ale czasami trzeba zaryzykować aby nam się opłacało. Zanim się z decydujemy na franki, dolary czy euro musimy się dobrze zastanowić.

 

Kredyt samochodowy w euro i dolarach jest nieopłacalny, bo oprocentowanie jest zbliżone do kredytów złotowych. Najtańsze są kredyty we frankach, ale należy pamiętać o ryzyku kursowym gdyż kredyt będziemy spłacali przez kilka lat. Im dłuższy jest czas spłaty, tym wyższe ryzyko kursowe. Jeśli frank zdrożeje wtedy wiadomo że bankowi oddamy więcej, niż wzięlibyśmy kredyt w złotych, wyżej oprocentowany. Jeśli zaciągamy kredyt samochodowy prowizje nie mogą sięgać więcej a niżeli siedem procent. Także ustawa daje możliwość odstąpienia od kredytu w terminie do dziesięciu dni.

 

W takim przypadku musimy oddać bankowi pożyczone pieniądze. Jeśli brakuje nam niedużo pieniędzy na zakup samochodu wtedy możemy wziąć inny kredyt niż kredyt samochodowy, czasami jest niższy na te pieniądze które chcemy pożyczyć. Kredyt samochodowy jest tani jeśli zakupujemy samochód nowy, wtedy jest niższe oprocentowanie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.