6Istnieją na polskim rynku ubezpieczeniowym towarzystwa, które oferują swoim młodym klientom brak zwyżek za wiek współwłaściciela auta. Wybór takiej oferty to jeden ze sposobów na najtańsze ubezpieczenia OC AC w kraju dla młodych kierowców. Jest to szczególnie dobre dla tych, którzy mają z kim dzielić samochód, dzięki czemu osoby starsze, które decydują się w ten sposób pomoc młodemu kierowcy, nie tracą wypracowanych przez siebie zniżek, nie dostają zwyżki, dzięki czemu ich ubezpieczenia dalej są najtańsze. Ubezpieczenia komunikacyjne w Polsce dotychczas obowiązujące na dwóch właścicieli jednego samochodu były uważane za ubezpieczenia, których stawki były naliczane zgodnie z tym, jakie zniżki i zwyżki mieli oboje właściciele.

 

Obecnie jednak to jak młody jest współwłaściciel nie ma żadnego znaczenia dla nadawania zwyżki. Jest to sposób na najtańsze OC AC jednak nie jest to oferta dostępna u każdego polskiego ubezpieczyciela – jest to nowość na polskim rynku ubezpieczeniowym, obecnie oferują takie rozwiązanie tylko cztery towarzystwa ubezpieczeniowe. Jednocześnie jednak trzeba pamiętać, że posiadając już takie najtańsze OC Ac, współwłaściciele ponoszą taką samą odpowiedzialność za zwyżki i zniżki za bezszkodową jazdę,nadawane od czasu zawarcia umowy o ubezpieczenie.

 

Jeśli więc szkodę spowoduje osoba, która ma jedynie w posiadaniu samochód w jednej czwartej, zwyżka na ubezpieczenie zostanie naliczona na dwie osoby jednocześnie. Jest to minus tego sposobu na najtańsze OC AC – osoby młode rzeczywiście dokonują najwięcej szkód i tracą na tym ci, którzy godzą się na współdzielenie umowy o ubezpieczenia komunikacyjne z takimi młodzieńcami – osoby z wypracowanymi zniżkami w razie powstania szkody tracą swoje zniżki na ubezpieczenie.

Napisz komentarz

Musisz mieć konto żeby komentować.


Szukaj
Recent Comments
  Chmura tagów
  Kalendarz
   October 2019
   M T W T F S S
   « Dec    
    123456
   78910111213
   14151617181920
   21222324252627
   28293031  
  Własna firma
   Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa to zajęcie wymagające zarówno odpowiednich umiejętności, jak również cierpliwości i czasu. Zwłaszcza cierpliwość na starcie każdego projektu biznesowego jest konieczna, bez tego z całą pewnością nie osiągniemy sukcesu. Nie wystarczy tylko zaoferować towaru czy usługi. Na początku zawsze musimy powalczyć na rynku o klientów. Dlatego nastawić się trzeba na to że biznes o ile się uda to zacznie przynosić zyski za jakiś czas. Bardzo ważny jest nie tylko dobry plan biznesowy, lecz również umiejętność racjonalnego podziału pracy. To kolejny niezmiernie ważny aspekt prowadzenia działalności, zwłaszcza jak zaczynamy z małą firmą i sami robimy wszystko. Wówczas zdecydowanie potrzebujemy dobrze zorganizować sobie pracę, w przeciwnym razie utoniemy w nawale pracy co doprowadzi nas jedynie do frustracji. Wiele osób, które dopiero zaczynają działalność pragnie ograniczyć wydatki, dlatego woli pracować samodzielnie. Jednak wykonywanie wszystkich zadań osobiście może doprowadzić do problemów zdrowotnych, wynikających z przepracowania, jak również stać się przyczyną pomyłki, która będzie miała poważne konsekwencje.

   Warto wziąć pod uwagę swoje umiejętności i odpowiedzieć sobie na pytanie, które zadania lepiej byłoby powierzyć specjalistom. Nie wszyscy na przykład mają dostateczną wiedzę na temat księgowości, by poradzić sobie bez pomocy odpowiednich osób. To również jest bardzo ważne, jeżeli mamy możliwość zlecać prace osobą, które mogą część pracy wykonać za nas, wówczas my możemy się zająć innymi sprawami. Warto również w razie potrzeby korzystać z usług innych specjalistów, na przykład radców prawnych. Pieniądze przeznaczone na takie usługi nie powinny być uznawane za niepotrzebny wydatek, tylko za dobrą inwestycję w przyszłość swojej firmy. Ogólnie prowadzenie własnego biznesu nie jest łatwe jednak z drugiej strony nie warto popadać w paranoje, nie jest to nic strasznego. Musimy tylko się odpowiednio do tego naszykować i zorganizować sobie pracę.