Nienaliczanie zwyżek

6Istnieją na polskim rynku ubezpieczeniowym towarzystwa, które oferują swoim młodym klientom brak zwyżek za wiek współwłaściciela auta. Wybór takiej oferty to jeden ze sposobów na najtańsze ubezpieczenia OC AC w kraju dla młodych kierowców. Jest to szczególnie dobre dla tych, którzy mają z kim dzielić samochód, dzięki czemu osoby starsze, które decydują się w ten sposób pomoc młodemu kierowcy, nie tracą wypracowanych przez siebie zniżek, nie dostają zwyżki, dzięki czemu ich ubezpieczenia dalej są najtańsze. Ubezpieczenia komunikacyjne w Polsce dotychczas obowiązujące na dwóch właścicieli jednego samochodu były uważane za ubezpieczenia, których stawki były naliczane zgodnie z tym, jakie zniżki i zwyżki mieli oboje właściciele.

 

Obecnie jednak to jak młody jest współwłaściciel nie ma żadnego znaczenia dla nadawania zwyżki. Jest to sposób na najtańsze OC AC jednak nie jest to oferta dostępna u każdego polskiego ubezpieczyciela – jest to nowość na polskim rynku ubezpieczeniowym, obecnie oferują takie rozwiązanie tylko cztery towarzystwa ubezpieczeniowe. Jednocześnie jednak trzeba pamiętać, że posiadając już takie najtańsze OC Ac, współwłaściciele ponoszą taką samą odpowiedzialność za zwyżki i zniżki za bezszkodową jazdę,nadawane od czasu zawarcia umowy o ubezpieczenie.

 

Jeśli więc szkodę spowoduje osoba, która ma jedynie w posiadaniu samochód w jednej czwartej, zwyżka na ubezpieczenie zostanie naliczona na dwie osoby jednocześnie. Jest to minus tego sposobu na najtańsze OC AC – osoby młode rzeczywiście dokonują najwięcej szkód i tracą na tym ci, którzy godzą się na współdzielenie umowy o ubezpieczenia komunikacyjne z takimi młodzieńcami – osoby z wypracowanymi zniżkami w razie powstania szkody tracą swoje zniżki na ubezpieczenie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.