Wypłaty odszkodowań w dzisiejszych czasach stają się bardzo drażliwym tematem dla Towarzystw Ubezpieczeniowych. Ubezpieczyciele źle patrzą na nowo zmieniające się prawo – nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach – wypłaty zadośćuczynień w przypadku śmierci bliskiej osoby.

Jak wie większość kierowców, ubezpieczenia samochodowe w Polsce są obowiązkowe. Bez ważnego ubezpieczenia OC nie można poruszać się po drogach publicznych (drogi gminne, powiatowe, wojewódzkie, krajowe). Dokładnie określa to ustawa z 22 maja 2003 r. Opisuje ona konkretne warunki jakie muszą spełniać Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Muszę tu z przykrością stwierdzić, że ubezpieczenia komunikacyjne , a dokładniej prawo – nie są do końca dobrze sformułowane. Ubezpieczyciele wykorzystują to i np: zaniżają wartość wypłacanych odszkodowań, w porównaniu do poniesionych szkód, zwlekają z wypłatami pieniędzy nawet po kilka miesięcy, karząc pisać co rusz różnego typu wnioski i odwołania. Czy jest to spowodowane tym, że kupujemy najtańsze OC ? Nie. Warto wiedzieć, że odszkodowania przysługują każdej osobie pokrzywdzonej, zarówno pieszemu jak i kierowcy innego auta. Jeśli któreś z Towarzystw ubezpieczeniowych będzie się wymigiwało od obciążeń finansowych jakie to przejrzeli na siebie w momencie zawierania polisy OC, zgłoście ten fakt do UFG – Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Porad możecie zaczerpnąć u innych Ubezpieczycieli, z pewnością wam pomogą. Nawet najtańsze OC chroni nas w każdej sytuacji, bez względu na cenę ubezpieczenia. Warunki umów OC są identyczne dla wszystkich Ubezpieczycieli.

 

Wspomnę jeszcze o nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach. Nie wszyscy wiedzą, że takowa była, a tym bardziej co za sobą niesie. Otóż niedawno zostały przyjęte zmiany, osoby które straciły w wypadku bliską osobę, mogą ubiegać się o jednorazową rekompensatę/zadośćuczynienie z polisy OC. Kwota ta może sięgać maksymalnie 40 tys zł. Nie każdy o tym wie, dlatego też powinniśmy poczytać na ten temat w gazecie prawnej. Jest to dość nowa zmiana i niezbyt lubiana przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Nawet te najtańsze polisy, obligują Ubezpieczycieli do wypłaty zarówno odszkodowania za poniesione szkody rzeczowe, jak i zadośćuczynienie.

Napisz komentarz

Musisz mieć konto żeby komentować.


Szukaj
Recent Comments
  Chmura tagów
  Kalendarz
   October 2019
   M T W T F S S
   « Dec    
    123456
   78910111213
   14151617181920
   21222324252627
   28293031  
  Własna firma
   Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa to zajęcie wymagające zarówno odpowiednich umiejętności, jak również cierpliwości i czasu. Zwłaszcza cierpliwość na starcie każdego projektu biznesowego jest konieczna, bez tego z całą pewnością nie osiągniemy sukcesu. Nie wystarczy tylko zaoferować towaru czy usługi. Na początku zawsze musimy powalczyć na rynku o klientów. Dlatego nastawić się trzeba na to że biznes o ile się uda to zacznie przynosić zyski za jakiś czas. Bardzo ważny jest nie tylko dobry plan biznesowy, lecz również umiejętność racjonalnego podziału pracy. To kolejny niezmiernie ważny aspekt prowadzenia działalności, zwłaszcza jak zaczynamy z małą firmą i sami robimy wszystko. Wówczas zdecydowanie potrzebujemy dobrze zorganizować sobie pracę, w przeciwnym razie utoniemy w nawale pracy co doprowadzi nas jedynie do frustracji. Wiele osób, które dopiero zaczynają działalność pragnie ograniczyć wydatki, dlatego woli pracować samodzielnie. Jednak wykonywanie wszystkich zadań osobiście może doprowadzić do problemów zdrowotnych, wynikających z przepracowania, jak również stać się przyczyną pomyłki, która będzie miała poważne konsekwencje.

   Warto wziąć pod uwagę swoje umiejętności i odpowiedzieć sobie na pytanie, które zadania lepiej byłoby powierzyć specjalistom. Nie wszyscy na przykład mają dostateczną wiedzę na temat księgowości, by poradzić sobie bez pomocy odpowiednich osób. To również jest bardzo ważne, jeżeli mamy możliwość zlecać prace osobą, które mogą część pracy wykonać za nas, wówczas my możemy się zająć innymi sprawami. Warto również w razie potrzeby korzystać z usług innych specjalistów, na przykład radców prawnych. Pieniądze przeznaczone na takie usługi nie powinny być uznawane za niepotrzebny wydatek, tylko za dobrą inwestycję w przyszłość swojej firmy. Ogólnie prowadzenie własnego biznesu nie jest łatwe jednak z drugiej strony nie warto popadać w paranoje, nie jest to nic strasznego. Musimy tylko się odpowiednio do tego naszykować i zorganizować sobie pracę.